Doroczny Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli za nami. W tym roku po raz pierwszy odwiedzający nas goście mogli uczestniczyć w warsztatach pt:”Zakładamy ogród w słoiku”, zorganizowanych przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. W części praktycznej korzystając z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, szklane naczynia, podłoże, detale dekoracyjne: kora, szyszki, kamyczki, zainteresowani stworzyli przepiękne mini ogrody. Wszyscy biorący udział w warsztatach byli bardzo zadowoleni, a prace które powstały, przeszły najśmielsze oczekiwania.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie ogłosiło kolejną  XIX edycję ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Ideą konkursu jest promowanie interesujących przedsięwzięć gospodarczych, innowacyjnych rozwiązań, działań na rzecz ograniczenia skutków niekorzystnych zmian klimatu, a także aktywizacji lokalnych społeczności.

Tradycyjnie, jak co roku w pierwszą niedzielę kalendarzowej jesieni, dnia 23 września 2018 roku, przed spichlerzem Muzeum Przyrodniczego, Oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, odbyło się „XX Jubileuszowe Święto Jesieni”. W imieniu gospodarzy imprezę otworzyła Pani Anna Kiwak - Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Pani Joanna Szkuat - Kierownik Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. ,,XX Święto Jesieni” swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Kazimierza Dolnego Pan Andrzej Pisula.

W ramach umowy partnerskiej zawartej pomiędzy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale a Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli,  Świętokrzyskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach i Małopolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, zakończono realizację operacji współfinansowanej ze środków UE Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich PROW 2014-2020, w ramach projektu pt. Gospodarstwa opiekuńcze sposobem na aktywizację i dywersyfikację dochodów mieszkańców obszarów wiejskich”.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W dniu 24 czerwca 2018r. po raz kolejny Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zorganizował Dzień Otwartych Drzwi. Jest to coroczna impreza, która w szczególności skierowana jest dla rolników, przedsiębiorców, instytucji wspierających rolnictwo. Podczas Dnia Otwartych Drzwi na odwiedzających czekało mnóstwo atrakcji.