2.07.2022 roku w parku dworskim w Stefankowicach w powiecie hrubieszowskim odbyła się VII edycja konkursu kulinarnego „Bitwa regionów”. Konkurs na najlepszy produkt kulinarny oraz na „Najlepsze ciacho” odbył się w ramach Pikniku z produktem polskim. Komisja degustująca potrawy wydała werdykt, a przedstawiciele instytucji organizujących konkurs wręczyli nagrody.

Dnia 3.07.2022 roku w powiecie hrubieszowskim -  w Miejscowości Moniatycze – odbył się lawendowy piknik. Pani Renata Mirowska – Cibis (właścicielka lawendowego poletka) zorganizowała na terenie swojej posesji spotkanie miłośników lawendy. W stodole odbyły się występy zespołów „Styl” z Dołhobyczowa, „Bużanki” i „Załoga Kosmos” z Kosmowa, „Zuzanki” z Moniatycz oraz występ solowy Agaty Jarmusz z Moniatycz.

W dniu 16 lutego 2021 roku odbyło się webinarium pt.: „Lepsza minuta profilaktyki, niż miesiące leczenia – jak uniknąć raka?” zorganizowane przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich LODR w Końskowoli. Spotkanie poprowadziła niezwykła kobieta  - Pani dr Agnieszka Szuścik. Jest to jedna z „50 Śmiałych 2019” „Wysokich Obcasów”, nominowana do Osobowości Roku 2019 „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Autorka „To się nie zdarza” – projektu, głośnej kampanii i wystąpienia na TEDx o raku szyjki macicy. Wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz w Akademii Fotografii w Krakowie i Warszawie, artystka, edukatorka oraz działaczka społeczna.

Dnia 18 lutego 2020 roku w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli odbyła się narada pracowników zajmujących się specjalizacją Rozwoju Obszarów Wiejskich. W naradzie wzięli udział pracownicy działowi oraz z Powiatowych Zespołów Doradztwa Rolniczego. Podczas narady zostały przedstawione priorytety na 2020 rok oraz zadania, które zostały zaplanowane do wykonania. Ponadto zwrócono uwagę na zasady realizacji zadań demonstracyjnych, podejmowanie działań na rzecz aktywizacji osób starszych, współpracę z KGW, Stowarzyszeniami, instytucjami rolniczymi itp.

Doroczny Dzień Otwartych Drzwi w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli za nami. W tym roku po raz pierwszy odwiedzający nas goście mogli uczestniczyć w warsztatach pt:”Zakładamy ogród w słoiku”, zorganizowanych przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podczas warsztatów uczestnicy poznali tajniki jak własnoręcznie wykonać ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu. W części praktycznej korzystając z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, szklane naczynia, podłoże, detale dekoracyjne: kora, szyszki, kamyczki, zainteresowani stworzyli przepiękne mini ogrody. Wszyscy biorący udział w warsztatach byli bardzo zadowoleni, a prace które powstały, przeszły najśmielsze oczekiwania.