Startuje ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Granty w wysokości do 5 tys. zł trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami.

ARiMR zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu pn.„Kubek, dzbanek czy makatka… Rękodzieło to jest gratka”. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich zarejestrowanych w Krajowym Rejestrze prowadzonym przez ARiMR. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przedmiotu, który może się stać nowym gadżetem ARiMR. Praca konkursowa powinna odwoływać się do tradycji polskiej wsi oraz kojarzyć z życiem rolników. Przy tworzeniu rękodzieła oczekuje się kreatywności i wykorzystania naturalnych surowców.

Dnia pierwszego kwietnia 2022 roku członkowie KGW Zimno spotkali się na warsztatach z  wykonywania ozdób wielkanocnych. Każdy uczestnik podczas warsztatów pracował z wielkim zapałem, czego efektem były piękne świąteczne ozdoby. Wykorzystując techniki nabyte na wcześniejszych warsztatach stworzyli piękne ozdoby wielkanocne, które będą ozdabiały ich domy w trakcie nadchodzącej Wielkanocy.

Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju, z siedzibą w Warszawie zaprasza do udziału w ogólnopolskim Programie społeczno-rozwojowym skierowanym do kobiet – Akademia Rozwoju. Program skierowany jest w szczególności do kobiet, które mieszkają w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich i jednocześnie z różnych powodów pozostają mniej aktywne. Te powody to wielodzietność, mniejszy dochód w rodzinie, niepełnosprawność, pochodzenie z rodzin niepełnych. Lista powodów jest otwarta, kluczowe jest występowanie czynników, które uczestniczka zadeklaruje jako te istotne z jej punktu widzenia.

W dniu 12 stycznia 2022 roku odbyło się webinarium pt.:” Dlaczego pewność siebie ma istotne znaczenie w Twoim życiu i jak ją zyskać?” zorganizowane przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich LODR w Końskowoli. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Stępień-Baran. Pani Agnieszka jest certyfikowanym coachem kariery, osobą wielkiego formatu, z ogromną wiedzą i empatią, która kocha pomagać ludziom. Podczas tego spotkania podzieliła się z nami nie tylko swoją wiedzą ale także doświadczeniami.