O tym,jakie atrakcje czekają na odwiedzających nas tego dnia, opowiada Dyrektor LODR w Końskowoli, Sławomir Plis, który był gościem Poranku Między Bugiem a Wisłą. Całość można obejrzeć klikając w poniższy link
https://lublin.tvp.pl/37744810/21-czerwca-2018-r

Do miłego zobaczenia w niedzielę 24 czerwca 2018 r. Zaczynamy już od 8!

W dniach 12-14 czerwca 2018 r. w EVITA Hotel &Spa w Tleniu (województwo kujawsko-pomorskie) odbył się I Ogólnopolski Kongres Gospodarstw Opiekuńczych pn.: „Usługi opiekuńcze jako przyszłościowa forma działalności gospodarczej na obszarach wiejskich”, organizowany przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Projekt realizowany był w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów  Wiejskich  na lata 2014-2020.

19 czerwca 2018 r. Dyrektor Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego- Sławomir Plis-  był gościem Katolickiego Radia Zamość. W wywiadzie Dyrektor omawiał program Agropokazów 2018, które są jednym z ważniejszych punktów tegorocznego Dnia Otwartych Drzwi oraz szczegółowo przedstawił jakie atrakcje czekają odwiedzających obiekty LODR w Końskowoli w dniu 24 czerwca 2018 r.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowało projekt dotyczący zmian w ustawie o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt. Wydłużeniu ulegnie termin z 24 godzin do 2 dni na zgłaszanie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwiększenia lub zmniejszenia liczebności stada i uboju świń w siedzibach stad na obszarze zapowietrzonym, zagrożonym lub innym obszarze podlegającym ograniczeniom, ustanowionym zgodnie z przepisami o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

Barszcz Sosnowskiego to inwazyjny chwast należący do rodziny selerowatych. Do Polski został sprowadzony z Kaukazu pod koniec lat 50. XX wieku. W czasach stalinowskich rozpoczęto jego uprawę na wielką skalę, ponieważ miał służyć jako pasza dla bydła, jednak niedługo potem zaprzestano jego uprawy. Gatunek ten okazał się przybyszem bardzo kłopotliwym, trudnym do zwalczenia, ponieważ w szybkim tempie zaczął się rozprzestrzeniać.

Nieubłaganie zbliża się czas wakacji, w którym dzieci odpoczywają od szkolnych obowiązków i wyjeżdżają w różne miejsca. Jednak niektóre z nich nie wyjeżdżają, lecz zostają na wsi lub w gospodarstwie rolnym. Wtedy pomagają rodzicom, bawią się ze swoimi rówieśnikami czy też jeżdżą na krótkie wycieczki do lasu. Wydaję im się to bardzo nudne, niewinne i bezpieczne, gdyż nie zdają sobie sprawy jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać.