Operatorzy i firmy kajakowe: DZIKI RAJ, NAKANU, KAJAKKAMIL, KEMPING „Zielona Dolina”, Fundacja „Przyroda-Tradycja-Ludzie”, Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień” oraz Gospodarstwo Agroturystyczne – Krzysztof Wawerek serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w spływie kajakowym pn. „100 kajaków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”, który odbędzie się w dniu 9 września 2018 roku.

Zachęcamy do obejrzenia dwóch filmów cyklu „Rolniku, co zrobić aby zarobić?”, którego celem jest promocja ekoinnowacji w rolnictwie oraz rozpowszechnianie informacji na ich temat poprzez produkcję i prezentację filmów.

Pierwszy film pt. „Ekologiczne kozy” przedstawia ekologiczną hodowlę kóz, jako alternatywny kierunek produkcji dla małych gospodarstw.

Od 27.08.2018 do 14.09.2018 będzie trwał nabór wniosków na refundację wydatków poniesionych przez producentów świń na:

  • zakup mat dezynfekcyjnych,
  • zakup sprzętu do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych,
  • zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego,
  • zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych

Stowarzyszenie "Dla Folkloru" zaprasza na II Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny "World Wide 2018".

W dniach od 18 do 26 sierpnia 2018 r., w Puławach i okolicznych miejscowościach, ze swoim programem wystąpią zespoły folklorystyczne z całego świata.

Podczas trwania tego wydarzenia, będziemy mogli podziwiać bogactwo folkloru ośmiu różnych państw. W tym roku swoje umiejętności zaprezentują grupy z Litwy, Meksyku, Ukrainy, Egiptu, Serbii, Bułgarii, Turcji i Polski.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” 

 

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich

zaprasza do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym

pn.: „Wyjazd studyjny do Austrii jako działanie na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla osób wdrażających innowacje na obszarach wiejskich” 

który odbędzie się w dniach 4-7.09.2018 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że będzie pomoc finansowa dla rolników, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowanych wystąpieniem w 2018 roku suszy lub powodzi.  O taką pomoc będą mogli ubiegać się rolnicy  u których wystąpiły szkody w uprawach wynoszące co najmniej 30%. Rolnicy o pomoc będą ubiegali się w Biurach Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej serdecznie zaprasza na bezpłatne wizyty studyjne. Udział w wyjazdach mogą wziąć osoby z całej Polski. Pierwszy wyjazd organizowany jest w dniach 26-28 września 2018 roku na Podkarpacie w ramach operacji Turystyka Kulinarna Szansą na Rozwój Obszarów Wiejskich.