Wnioski o płatności - wydłużenie terminu do 16 czerwca!

Rolnicy mają więcej czasu na złożenie wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Zgodnie z decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi Czesława Siekierskiego nowy termin to 16 czerwca 2025 r. Dotyczy to płatności bezpośrednich, przejściowego wsparcia krajowego oraz działań obszarowych w ramach II filaru WPR.

Potrzebujesz pomocy z dopłatami? Przyjdź do nas – pomożemy!

Trwa nabór wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych w ramach Interwencji Plan Strategiczny WPR na lata 2023–2027. Kampania wystartowała 15 marca 2025 r., a wnioski można składać wyłącznie poprzez aplikację eWniosekPlus.

Spotkanie w MRiRW- fot. MRiRWTemat pomocy dla rolników poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych kontynuowany był podczas spotkania w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi z przedstawicielami zakładów ubezpieczeniowych.

Czytaj więcej: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/w-minimalizowaniu-rolniczych-strat-potrzebne-sa-nowe-instrumenty-finansowego-wsparcia-i-nowe-formy-ubezpieczen

W ramach naboru z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 młodzi rolnicy mogą się ubiegać o 200 tys. zł na rozpoczęcie lub rozwój działalności.

Logo: Unii Europejskiej, SIR, KSOW, PROW 214-2020

Operacja dofinansowana ze środków UE w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Operacja realizowana przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli
Instytucja Zarządzająca Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
 

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na wyjazd studyjny do województwa podkarpackiego pt. „Zioła szansą rozwoju gospodarstw rolnych”, realizowany w ramach  operacji „ Ziołowe inspiracje szansą dla rozwoju obszarów wiejskich” Planu Operacyjnego KSOW+ na 2025 rok.

Termin lustracji Owocówki Jabłkóweczki przypada na początek maja wówczas należy rozwiesić pułapki i obserwować do połowy sierpnia. Pułapki należy sprawdzać 2 – 3 razy w tygodniu i notować liczbę motyli oraz usuwać je z pułapki. Obecność w ciągu 3 – 4 kolejnych dni większej liczby motyli (średnio 5 i więcej w ciągu jednej doby) należy zastosować odpowiedni środek ochrony roślin. Analogicznie należy postępować w przypadku zwójek liściowych zerujących na jabłoniach.

Logo: Unii Europejskiej, SIR, KSOW, PROW 214-2020

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na wyjazd studyjny do województwa świętokrzyskiego pt. „Produkcja żywności w ramach form działalności RHD – jako dodatkowe źródło dochodu”, realizowany w ramach Planu Operacyjnego KSOW+ na 2025 rok.