W dniu 25.01.2018r. Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Piaskach zorganizował szkolenie, które skierowane było do rolników rozliczających się na zasadach ogólnych, jak również dla rolników „ryczałtowców” zastanawiających się nad przejściem na zasady ogólne.

Wykład przeprowadzony przez Pana Józefa Piszczka z PZDR Krasnystaw cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników szkolenia.

Szkolenie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.  Po każdym zagadnieniu słuchacze mieli wiele szczegółowych pytań, na które Pan Józef chętnie odpowiadał. Kilkukrotnie tworzyła się dłuższa dyskusja, podczas której wymieniano się swoimi doświadczeniami. Ta forma szkolenia bardzo przypadła do gustu rolnikom, ponieważ przykłady z „życia rachunkowego” przytaczane przez prowadzącego były dla nich o wiele jaśniejsze niż paragrafy ustaw.

Zakres tematyczny szkolenia był dostosowany do potrzeb i oczekiwań rolników i obejmował wyczerpująco problemy, których dotyczył.

Po wyczerpaniu puli pytań przez rolników, słuchacze brawami podziękowali prowadzącemu i wykazali chęć udziału w szkoleniach obejmujących zakresem podatek VAT .