Związek Rzemiosła Polskiego w dniu 15 września 2018r. zaprasza do Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie na wydarzenie pod nazwą Niech Żyje Rzemiosło.

Dziś rzemiosło to nasza duma narodowa. Na rynku spotykamy nowe marki, które czerpią inspirację z tradycji i proponują nowoczesny design. 

Wydarzenie Niech Żyje Rzemiosło ma na celu skupienie wystawców młodego i starszego pokolenia. W sali kinowej Państwowego Muzeum Etnograficznego będzie można obejrzeć i kupić produkty rzemieślniczych marek tworzących ceramikę, biżuterię, meble, skórzane akcesoria, ubrania czy wyroby papiernicze. Ponadto przez cały dzień odbywać się będą spotkania i dyskusje:

  • Wiktoria Podolec z łódzkiego studia tkackiego Tartaruga opowie jak założyć biznes rzemieślniczy od zera.
  • Założyciele platformy Gust Gust poprowadzą panel dyskusyjny na temat sprzedaży polskiego rzemiosła w kraju i za granicą.
  • Emilia Obrzut, twórczyni Patyna.pl i marki Simple As That będzie rozmawiać o „zero waste” w nowoczesnym warsztacie rzemieślniczym.
  • Reporterzy z magazynu Non fiction porozmawiają o gentryfikacji i nowych szatach zakładów rzemieślniczych.

Podczas wydarzenia Niech Żyje Rzemiosło przeprowadzone zostaną także warsztaty ceramiczne, krawieckie i hafciarskie.

Wstęp na targi i panele dyskusyjne jest bezpłatny!

Zapisy: http://zwyklezycie.pl/ oraz  https://www.facebook.com/events/291484401453024/

W dniu wydarzenia będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie "Porządek rzeczy. Magazyn Piotra B. Szackiego". Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Źródło: https://zrp.pl