W dniach 8-9 września 2018 roku w Licheniu Starym odbędzie się VIII Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich. Stowarzyszenie Polska Gospodyni jako organizator tego wydarzenia serdecznie zaprasza do udziału członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz inne organizacje z terenów wiejskich. Pierwszego dnia zjazdu 8 września 2018 roku (sobota) gospodynie podczas Jarmarku Kulturowego zaprezentują swój dorobek który dotyczy lokalnej kultury i tradycji.

Na stoiskach będzie można obejrzeć rękodzieło oraz skosztować smakołyków przygotowanych przez gospodynie. Natomiast na scenie będą prezentowały się zespoły folklorystyczne. Ponadto tego dnia odbędzie się wiele rożnych konkursy między innymi konkurs kulinarny podczas którego  będą  królowały potrawy z kapusty.  Na boisku szkolnym zostanie zorganizowany turniej piłki nożnej gospodyń. Również po raz pierwszy odbędzie się konkurs ,, Gospodyni w Niepodległej Polsce. Pamięć i Tożsamość”.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie mogą nadsyłać prace na adres e-mail: zgłTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegółowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem telefonu 609 511 564.

Natomiast dnia 9 września 2018 roku czyli  drugi dzień zjazdu niedziela tradycyjnie nastawiony jest na przeżycia duchowe. Gospodynie w strojach ludowych wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej, różańcowym spacerze od Kościoła Św. Doroty do miejsca objawień w Grąblinie. Ponadto Panie spotkają się także na wykładach oraz spotkaniach poruszających tematy etyczne.

Patronat honorowy nad VIII Ogólnopolskim Zjazdem Kół Gospodyń Wiejskich i Innych Organizacji Kobiecych z Terenów Wiejskich sprawowała będzie Pani Agata Kornhauser-Duda Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.mojawies.pl, www.witrynawiejska.org.pl, www.fundacjawspomaganiawsi.pl,

Źródło : www.mojawies.pl