Róże z serii „Ruffles”  są to rośliny, które z powodu pięknych i charakterystycznych kwiatów stały się wyjątkowe. Dodatkowo mają one też lekki delikatny zapach. Tak samo jak róże perskie z serii Babylon Eyes stworzone zostały przez hodowców z Holandii.

 

Wyjątkowy urok płatków i bogata kolorystyka

Kwiaty tych róż są duże o średnicy nawet do 11 cm (odmiana Glamorous). Płatki są charakterystycznie postrzępione szczególnie  u odmian takich jak Joy, Golden Lady, Splendid oraz Dream. Wyjątkowe u tych róż jest zmiana odcieni barw podczas  ich wegetacji.

Róże te mogą być jedno lub dwukolorowe jak w przypadku odmiany Biltz  posiadającej różowo-białe płatki. Mogą być też czerwono-białe (odmiana Sparkling). Różową barwą zachwyca odmiana Glamorous lub Joy. Ciekawymi  pomarańczowo-fioletowymi barwami odznacza się odmiana Chocolate, natomiast żółtymi kwiatami obsypana jest odmiana Golden Lady. W czerwonych odcieniach można zobaczyć odmianę Indian, Red Lady lub Mystique. Nie brakuje wśród nich okazów o pięknej kremowej bieli np. odmiana Queen, natomiast płatki o odcieniach brzoskwiniowych można zobaczyć  u odmiany Dream. Róże te kwitną długo od maja, aż do września. W zależności od odmiany rośliny te osiągają 0,5- 0,8 m wysokości.

 

Łatwe w uprawie

Róże te wymagają odpowiedniego podłoża, które powinno być żyzne i przepuszczalne. Najlepiej czują się na stanowisku słonecznym, ale także poradzą sobie w półcienistym miejscu. Cechuje ich  odporność na choroby oraz mróz, ale dobrze jest je okryć na zimę. Korzystnie jest je nawozić, dzięki czemu pięknie kwitną. Tak jak róże z serii Babylon Eyes można je hodować nie tylko w ogrodach, ale także w donicach, w  których świetnie się czują.

Bara Ewa