Dnia 28 lutego 2018 roku w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli odbyła się konferencja „Płatności bezpośrednie w 2018 roku oraz aplikacja eWniosekPlus”. W konferencji uczestniczyło 63 osoby. Spotkanie otworzył Dyrektor LODR w Końskowoli Sławomir Plis, który powitał zgromadzonych rolników.

Wykłady prowadził pracownik Biura Działań Społecznych i Środowiskowych oraz Płatności Bezpośrednich Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Eryk Kowalik, który przedstawił podstawowe informacje dotyczące zmian w ubieganiu się o płatności bezpośrednie w 2018 roku, a także możliwość złożenia wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich w 2018 roku za pomocą Oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017. Kolejnym tematem zaprezentowanym przez prelegenta były zasady obsługi aplikacji eWniosekPlus oraz prezentacja aplikacji eWniosekPlus w wersji demo.

Celem konferencji było przekazanie wiedzy na temat podstawowych zmian w ubieganiu się o płatności bezpośrednie w 2018 roku oraz zapoznanie się z zasadami obsługi aplikacji eWniosekPlus. Spotkanie było udane o czym świadczyła duża liczba pytań kierowana do wykładowcy oraz ożywiona dyskusja. Przekazana wiedza podczas konferencji na pewno okaże się przydatna i cenna podczas ubiegania się o płatności bezpośrednie w bieżącej kampanii.

Natalia Wrótniak