Lokalna grupa działania

„RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

,,KGW – Kobiety gotowe wesprzeć przedsiębiorczość na obszarze LGD Razem” 

Kolejne dwa szkolenia połączone z warsztatami dla początkujących serowarów odbyły się w dniach 22 i 23 października 2019 roku w miejscowości Jakusze i Ciechomin.

Szkolenia połączone z warsztatami zorganizowane zostały przez  LGD „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” w partnerstwie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, KGW w Ciechominie oraz  Stowarzyszeniem Aktywnych Trzeciak w ramach projektu „KGW - KOBIETY GOTOWE WESPRZEĆ PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ NA OBSZARZE LGD RAZEM”

Tym razem również warsztaty prowadził znany serowar żuławski - Pan Krzysztof Jaworski.  Na szkoleniu i warsztatach  Panie dowiedziały się jaki potrzebny jest sprzęt do produkcji sera w warunkach domowych. Ponadto poznały aspekt ekonomiczny warzenia serów, tak ważny z punktu widzenia gospodarstwa domowego. Być może któraś z uczestniczek uczyni z serowarstwa źródło utrzymania.

Temat wymagań i procedur sanitarno-technicznych, sprzedaży bezpośredniej w ramach rolniczego handlu detalicznego w bardzo przystępny sposób został poprowadzony przez przedstawicielkę partnera projektu – LODR w Końskowoli Panią Sylwię Figiel. 

 

 

Instytucja odpowiedzialna za informacje : Lokalna Grupa Działania ,, RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

"Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejski.

Operacja opracowana przez Lokalną Grupę Działania RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”  ,,  Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020