Po raz  VII w minioną niedzielę (05.05.2019 r.) na placu wystawowym LODR w Końskowoli odbył się Kiermasz Roślin Ozdobnych. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością wśród wystawców, jak i osób odwiedzających. Mimo niesprzyjającej pogody pojawiły się tłumy zainteresowanych osób. W tym roku uczestnicy kiermaszu spotkali się z bogatą ofertą roślin. Wystawcy zadbali, aby każdy z odwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie. Uwagę kupujących przyciągały wielobarwne rośliny balkonowe i rabatowe jak pelargonie, petunie, niecierpki, begonie, lobelie, werbeny oraz bardzo popularne hortensje.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także rośliny cebulowe oraz róże. Bogatą ofertę przedstawili producenci drzew i krzewów ozdobnych. Powodzenie kupujących zdobyły sobie takie rośliny jak: graby, buki, świerki, sosny, modrzewie, tuje, kolorowe klony itp. Wzrok przyciągały swym wyglądem również azalie, rododendrony,  pachnące lilaki jak również rośliny owadożerne. Obok producentów roślin ozdobnych swoją ofertę zaprezentowali również wystawcy niezwiązani z branżą ogrodniczą.

Rolnicy mieli możliwość skorzystać z pomocy doradców LODR w Końskowoli przy wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie, jak i uzyskać informacje w zakresie funduszy unijnych na lata 2014-2020.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku kiermasz kwiatów i roślin ozdobnych przyciągnie jeszcze większą liczbę osób.

Serdecznie zapraszamy na kolejne wiosenne kiermasze organizowane przez nasz Ośrodek - zawsze w pierwszą niedzielę maja – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.