Zielone AGRO SHOW w 2019 roku odbędzie się 25 i 26 maja w miejscowości Ułęż, w powiecie Ryki w województwie lubelskim. Dwudniowa wystawa będzie trwała w godzinach od 9 do 17. Zielone AGRO SHOW to jedyna taka wystawa, która dedykowana jest tylko dla hodowców bydła, owiec i producentów mleka. Jest to najważniejsza tego typu impreza w Polsce poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji własnej wysokiej jakości pasz zielonych. Tak jak w poprzednich edycjach, również w tym roku, planowane są pokazy całego procesu uprawy i zbioru roślin zielonkowych.

Na polach pokazowych w akcji zobaczyć będzie można całe zestawy maszyn rolniczych niezbędnych do uprawy i zbioru zielonek, w tym m.in.: kosiarki dyskowe, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające, owijarki do bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe. Poza wystawą nowoczesnego sprzętu, na wystawie obecne będę także firmy oferujące nasiona, nawozy, folie rolnicze, pasze i dodatki paszowe, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych.

W tym roku przewidziane jest  50 pokazów w dwóch częściach. Podobnie jak w poprzednich latach, maszyny będą pokazane w pełnej dynamice. Do godziny 11 prezentowane będą kosiarki, przetrząsarki i zgrabiarki. Po godzinie 13 na pokaz wyjadą kolejne maszyny: prasy zwijające, prasy do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, praso-owijarki, przyczepy zbierające, sieczkarnie polowe, owijarki do bel.

W tegorocznej edycji, nowością przygotowaną przez Organizatorów będzie fakt, że po skończonym pokazie na polu, maszyny zjeżdżać będą do specjalnie przygotowanych w tym celu boksów.  Pozwoli to na obejrzenie sprzętu z bliska, porozmawiania z wystawcami, zapoznaniem się z kosztem eksploatacji, a także wydajnością maszyn.

Kolejną nowością w tym pokazie będzie instruktaż  jak prawidłowo ustawić przetrząsarkę do trawy. Dzięki temu, rolnicy będą poinformowani jak zrobić to prawidłowo by pracowała efektywnie i wydajnie.

Tradycyjnie wstęp na wystawę oraz parkingi są bezpłatne. Każdy odwiedzający otrzyma katalog, w którym znajduje się bardzo wiele przydatnych informacji dla każdego rolnika. Jak co roku Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych dofinansuje przyjazdy grup organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.

M.Machul