Odc. 1. Ekologiczne kozy

celem filmu jest pokazanie dobrych praktyk i wskazanie chowu kóz jako alternatywnego kierunku produkcji dla małych gospodarstw. Film odpowiada  na pytanie czy chów kóz się opłaca?

http://www.bwmart.pl/odcinek-1-kozy.html

https://www.youtube.com/watch?v=xeCOQMX8DRQ

 

Odc. 2. Produkcja z certyfikatem

z filmu dowiemy się na czym polega certyfikacja, jakie warunki należy spełnić i jakie zyski uzyskuje się poprzez posiadanie certyfikatu.

http://www.bwmart.pl/produkcja-z-certyfikatem.html

https://www.youtube.com/watch?v=oJTioN7p87Q&t=10s

 

Odc. 3. Zioła z Natury

rozwijająca się medycyna niekonwencjonalna wpływa na zainteresowanie firm farmaceutycznych i kosmetycznych   surowcami  zielarskimi    co powoduje  wzrost upraw ziół Z filmu dowiemy się jak zbierać  zioła w ich naturalnym środowisku i  czy to się opłaca ?.

http://www.bwmart.pl/ziola.html

https://www.youtube.com/watch?v=gYODcmsKkNk&t=96s

 

Odc. 4. Rośliny włókniste

powiemy jakie rośliny włókniste warto uprawiać w Polsce. Pokażemy gospodarstwo uprawiające konopie oraz powiemy o opłacalności upraw roślin włóknistych i oleistych  .

 http://www.bwmart.pl/rosliny-wlokniste.html

https://www.youtube.com/watch?v=YcSFIcNCTMo

 

 Odc. 5. Stare odmiany roślin w gospodarstwach ekologicznych

orkisz, płaskurka, samopsza to stare odmiany pszenicy charakteryzujące się wysoką odpornością na choroby i małymi wymaganiami glebowymi. Uprawa starych odmian roślin jest dobrym rozwiązaniem dla obszarów, gdzie intensywna uprawa nie jest możliwa ze względów ekonomicznych oraz w przyjaznych dla środowiska gospodarstwach ekologicznych.

 

http://www.bwmart.pl/stare-odmiany.html

https://youtu.be/5Xa4qwuPXfI

 

Odc. 6. Rośliny miododajne

w odcinku , o roli roślin miododajnych w gospodarce pasiecznej ich zastosowaniu jako poplonu oraz o coraz bardziej popularnych mieszankach roślin miododajnych wysiewanych na nieużytkach w celu spełnienia wymogu zazielenienia w ramach dopłat bezpośrednich.

 

http://www.bwmart.pl/rosliny-miododajne.html

https://youtu.be/P1HK6YQ4bQ8