W ramach Dni Otwartych Drzwi w Końskowoli 24 czerwca br. odbyła się Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której zostały zaprezentowane króliki rasowe w poszczególnych rasach. W dniu 23 czerwca 2018 r. po raz czwarty odbyła się ocena królików we współpracy LODR i Stowarzyszenia Hodowców Królików Rasowych i Ptaków Ozdobnych na terenach wystawowych w Końskowoli.

W tym roku 13 hodowców wystawiło króliki w różnych rasach, w tym w konkursie wzięło udział 45 królików, a w pokazie 102. Zostały zaprezentowane króliki rasowe w poszczególnych rasach, począwszy od dużych, średnich, małych, po krótkowłose, długowłose oraz rasy ze szczególną strukturą okrywy. Komisja sędziowska dokonała oceny wystawionych zwierząt w oparciu o obowiązujący wzorzec i wyłoniła zwycięzców. Wyniki oceny królików zapisane zostały na kartach oceny królika i w arkuszu ocen, potwierdzone pieczątkami i podpisami.

W tym roku sędziowie przyznali tytuł: Champion w rasach dużych i średnich oraz Champion w rasach małych i karzełkach. Wszyscy hodowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary za przyznane wyróżnienia.

Katarzyna Guzek