Logotypy kolejno od lewej do prawej: Unii Europejskiej, KSOW, Centrum Doradztwa Rolniczego, PROW 214-2020„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.” 
Projekt opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej 
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uprzejmie informujemy, że Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniach 23-24.09.2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu organizuje konferencję w formie hybrydowej tj. stacjonarnie oraz webinarium pn.: „Rolnictwo ekologiczne - szansa dla rolników i konsumentów”, na którą serdecznie zapraszamy.

Konferencja jest wydarzeniem wpisującym się w obchody Dnia Rolnictwa Ekologicznego UE, ponadto będzie ona jedną z imprez towarzyszących  Targom „Smaki regionów”.

Wydarzenie będzie organizowane w ramach operacji własnej Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem konferencji będzie przekazanie wiedzy i informacji na temat aktualnego stanu prawnego, działań na rzecz rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce i UE oraz rozwiązań cyfrowych w tym zakresie. W programie wydarzenia przewidziano również panel dyskusyjny nt. „Możliwości rozwoju produkcji i  sprzedaży żywności ekologicznej”.

W pierwszym dniu konferencji tj. 23 września, odbędzie się podsumowanie konkursów wraz z uroczystą ceremonią wręczenia nagród laureatom trzech konkursów:

  1. Konkurs „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne” Podczas imprezy już po raz piętnasty nagrodzimy rolników, którzy w swoich gospodarstwach upowszechniają ekologiczne metody produkcji rolnej, a także propagują innowacyjne i prośrodowiskowe rozwiązania.
  2. Konkurs „Najlepszy Doradca Ekologiczny” w którym nagrodzimy najlepszych doradców specjalizujących się w propagowaniu zasad i idei rolnictwa ekologicznego.
  3. Konkurs „Najlepszy Przetwórca Ekologiczny” po raz pierwszy nagrodzimy przetwórców, którzy posiadają certyfikat produkcji ekologicznej oraz przetwarzają głównie surowce pochodzenia ekologicznego.

Drugi dzień wydarzenia obejmować będzie prezentację wybranych projektów ekologicznych realizowanych przez GO EPI oraz możliwości wykorzystania dronów w rolnictwie.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy rolników, przedstawicieli nauki, doradztwa rolniczego, instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, mieszkańców obszarów wiejskich, pracowników administracji rządowej, przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator pokrywa koszty pobytu (nocleg z wyżywieniem). Dojazd na konferencję we własnym zakresie.

Zapraszamy zainteresowane osoby do wzięcia udziału w konferencji.

Miejsce konferencji: ul. Głogowska 14, 60-734 Poznań

Miejsce noclegu: Hotel NOVOTEL Poznań Centrum, pl. Andersa 1, 61-894 Poznań

Rejestracja na konferencję odbywa się pod adresem:

https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/apps/forms/KLdWk58w82YdYkPL

 

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonywać do dnia 16-09-2022 r. o uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu

- w sprawach merytorycznych: Dariusz Pomykała, tel. 48 365-69-00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w sprawach rekrutacji: Marta Kwiatkowska, tel. 48 365-65-26, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

Program konferencji