Z uwagi na ogłoszony w Polsce stan epidemii, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydał komunikat, w którym informuje o możliwości ubiegania się o odroczenie terminu spłaty zadłużenia wobec ARiMR do czasu odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii ogłoszonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

W celu ułatwienia skorzystania z ulgi w spłacie zobowiązań, Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa przygotowała specjalny druk wniosku, dostępny na stronie www.arimr.gov.pl  Wzór tego wniosku można również pobrać tutaj – pobierz wzór.

Wnioski  o  odroczenie spłaty zadłużenia należy kierować do Centrali ARiMR, Oddziałów Regionalnych oraz Biur Powiatowych  za pośrednictwem platformy ePUAP, pocztą elektroniczną na adres Centrali ARiMR Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przesłać pocztą.

W sytuacji braku możliwości skorzystania z powyższych rozwiązań, wnioski o odroczenie terminu spłaty zadłużenia mogą być przekazywane przy użyciu wrzutni udostępnianych
w placówkach terenowych ARiMR.

Źródło: www.arimr.gov.pl 

Dorota Kapłon