„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister
Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Informacja o naborze na wyjazd studyjny Współpraca w sektorze rolnym szansą na rozwój obszarów wiejskich”

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Sieć na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich
zaprasza do udziału w bezpłatnym wyjeździe studyjnym pt. „Współpraca w sektorze rolnym szansą na rozwój obszarów wiejskich” do województwa małopolskiego

który odbędzie się w dniach 02 - 04 października 2019 r.

Wyjazd organizowany jest w ramach realizacji Planu Operacyjnego KSOW na lata 2018-2019 w zakresie SIR,  w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Celem realizacji operacji jest wzrost znaczenia i upowszechnienia współpracy między rolnikami jako narzędzie poprawy konkurencyjności na obszarach wiejskich, tworzenie sieci kontaktów oraz promocja działania "Współpraca".

Wyjazd studyjny adresowany jest do osób zainteresowanych współpracą pomiędzy różnymi podmiotami w celu ułatwienia sprzedaży, promocji i marketingu, wprowadzeniem sprzedaży bezpośredniej w gospodarstwach. Współpraca rolników w formie "paczki od rolnika" jest szansą na poprawę konkurencyjności gospodarstwa, uzyskanie zadowalających dochodów oraz skrócenia łańcucha dostaw - bezpośrednio od producenta do konsumenta. Uczestnicy wyjazdu zapoznają się z możliwościami sprzedaży bezpośredniej poprzez uczestnictwo w warsztatach, doświadczeniami osób znajdujących się w partnerstwie "Paczka od rolnika" oraz wspólnymi inicjatywami. 

W pierwszej kolejności zapraszamy m.in. rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji rolniczych, około rolniczych i naukowych, przedstawicieli stowarzyszeń, doradców rolniczych, zainteresowanych tematem wyjazdu oraz chęcią aktywnego uczestniczenia w warsztatach.

Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenie należy przesłać w formie skanu na adres poczty elektronicznej*:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 23.09.2019 r.

Zgłoszenia wysłane po terminie nie będą rozpatrywane.

Osoby, które zakwalifikują się na wyjazd studyjny zostaną poinformowane telefonicznie na numer wskazany w karcie zgłoszenia.

 

Więcej informacji:

Małgorzata Seroka, Małgorzata Tarkowska

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ,

tel.  603 555 418, 697 308 333

* prawidłowe zgłoszenie polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i przesłaniu jego skanu podpisanego czytelnie imieniem i nazwiskiem (w trzech miejscach w karcie zgłoszenia) na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (po zakwalifikowaniu się oryginał zgłoszenia należy zabrać z sobą na wyjazd studyjny). Karta zgłoszeniowa załączona poniżej.

Do pobrania: