W bieżącym roku współorganizatorem Krajowych Dni Ziemniaka  jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Impreza odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia w województwie warmińsko-mazurskim, w miejscowości Siemiątki koło Nidzicy. Największa impreza specjalistyczna dla branży ziemniaczanej to wydarzenie o charakterze wystawowo-konferencyjnym mające za zadanie łączenie branży ziemniaczanej, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych, jak również  otwarcie polskiego rynku na świat oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

W trakcje imprezy można będzie się zapoznać z bogatym asortymentem firm i producentów. Zaprezentowane zostanie ponad 100 odmian ziemniaków, innowacyjne technologie sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz nawożenia i ochrony. W trakcie pokazu zbioru ziemniaków z użyciem kombajnów różnych producentów zaprezentowane zostaną najnowocześniejsze maszyny do prac polowych

W trakcie Krajowych Dni Ziemniaka prowadzone będą również konsultacje ze specjalistami jak również wykłady dotyczące technologii uprawy, przechowalnictwa, odmianoznawstwa ziemniaków.

Więcej informacji dostępnych jest bezpośrednio na stronie internetowej

www.krajowedniziemniaka-ihar.pl